Closed

Teatrzyk Kamishibai

Grudzień 2nd, 2019 / / categories: Bez kategorii /

DSC_025127 listopada w naszej szkole na zaproszenie dyrekcji szkoły podstawowej w Przytułach ,pani Joanny Wądołowskiej –dyrektor szkoły oraz pani wicedyrektor Anny Domurat oraz biblioteki szkolnej odwiedziły nas panie z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Zaprezentowały one inną niż wszystkie sztukę czytania bajek. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z japońską formą teatrzyku zwaną Kamishibai. Nasi serdeczni goście pani Małgorzata Wasilewska oraz pani Elwira Kamińska przeczytały kilka popularnych oraz tych mniej znanych bajek. Scena teatralna skierowana była dla najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych i starszych uczniów z klas 1-3. Organizatorkami akcji związanej z popularyzowaniem czytelnictwa w szkole były Lidia Rybicka – biblioteka szkolna oraz Sylwia Pieńkowska – logopeda.

Więcej…