Closed

Wolontariusz Twoim Przyjacielem

Listopad 18th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Julia Ciszewska
,,Wolontariusz Twoim Przyjacielem” 9 listopad 2019
Julia Ciszewska zajęła I miejsce
w diecezjalnym konkursie Szkolnych Kół Caritas
kategorii muzycznej klas IV – VII pod hasłem:
„Święty Andrzej”

Blisko 500 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Uroczystości zorganizowano w auli szkół katolickich pod hasłem „Wolontariusz Twoim Przyjacielem”. Uhonorowanych zostali wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Za zaangażowanie w pomoc na rzecz drugiego człowieka. Szkoła Podstawowa w Przytułach otrzymała podziękowanie, a za przeprowadzone akcji wolontariackich w szkole podziękowania i medale otrzymali : Pani Joanna Wądołowska, Anna Domurat, Ks. Witold Gromadzki.
Został też rozstrzygnięty konkurs muzyczny dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas.
Patronem obchodów tegorocznego konkursu był Święty Andrzej. To właśnie pod hasłem „Święty Andrzej” odbył się konkurs muzyczny, w którym wzięła udział młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działających przy szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Każde koło musiało samodzielnie ułożyć tekst piosenki nawiązującej do św. Andrzeja. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach – solo i zespół. Julia Ciszewska uczennica klasy VI reprezentowała naszą szkołę. Wystąpiła w kategorii solo. Otrzymała puchar i dyplom. Zajęła I miejsce w diecezji łomżyńskiej.

Gratulujemy Julii sukcesu.