Closed

Dzień jeża

Listopad 17th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

22„Dzień jeża” przypada 10 listopada. Z tej okazji przyjechali do naszej Szkoły pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego z działu edukacji: pan Bogdan Browarski i pani Anna Satkiewicz, by przybliżyć nam więcej szczegółów na temat trybu życia tych kolczastych ssaków. Uczniowie już od dłuższego czasu przygotowywali się na tę okazję tworząc plakaty w klasach (od najmłodszych przedszkolaków, aż po VI klasę). Ich twórczość można było podziwiać na gazetce i wystawie edukacyjnej zorganizowanej w sali gimnastycznej. Podczas prezentacji p. Bogdan z p. Anią w bardzo ciekawy i porywający sposób przybliżyli nam zwyczaje tych pożytecznych ssaków. Można było „zmienić się w jeża” dzięki planszy małego jeżyka. Na koniec wiele zespołów klasowych wzięło udział w warsztatach plastycznych polegających na wyklejeniu jeża z liści. Klasy starsze IV-VI miały za zadanie złożenie modelu jeża, z czym większość świetnie sobie poradziła. Na koniec pracownicy parku zostawili przytulny domek dla jeża, który został umieszczony na terenie szkoły. Mamy nadzieję, że jakiś jeż znajdzie w nim wygodne schronienie i bezpiecznie przetrwa zimę. Obchody Święta Zimowego Śpiocha, oprócz wzbogacenia wiedzy uczniów, okazały się doskonałą zabawą oraz sposobem na integrację całych zespołów klasowych.

Dziękujemy pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego za przeprowadzenie ciekawych warsztatów i zapraszamy częściej.

Mariusz Mrozek

Więcej…