Closed

Narodowe Święto Niepodległości

Listopad 11th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków- Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania całego hymnu państwowego, w ramach przystąpienia szkoły do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów starszych klas oraz uczniów klasy III. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski, śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor Joanna Wądołowska, podziękowała nauczycielkom, uczniom i uczennicom śpiewającym za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Pani dyrektor doceniła także piękny, galowy strój uczniów, co także wpłynęło na uświetnienie akademii. Korzystając z okazji pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody w ramach przeprowadzonego w szkole konkursu plastycznego „80 rocznica wybuchy II wojny światowej”.

Więcej…