„Szkoła pamięta”

Listopad 3rd, 2019 / / categories: Bez kategorii /

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”

(W.Szymborska)

Koniec października i pierwsze dni listopadowe, od lat kojarzą nam się ze sprzątaniem grobów, odwiedzinami cmentarzy, zapalaniem zniczy. Przede wszystkim, jest to czas na wspominanie tych, co odeszli na zawsze.
Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta” poświęconej zmarłym bohaterom. W ramach akcji uczniowie naszej wraz z nauczycielami odwiedzili groby osób zasłużonych, lokalne miejsca pamięci, groby nauczycieli, by uczcić modlitwą i zapalić znicze ludziom zasłużonym dla miejscowości. Uczniowie bardzo chętnie sami zgłaszają się do udziału w porządkowaniu grobów i odwiedzaniu grobów.