We wtorek 29 października 2019 r. do naszej szkoły przybyli aktorzy ze Studia Artystycznego „Arena” z Białegostoku. Uczniowie klas I-V obejrzeli przygotowane przez artystów profilaktyczne przedstawienie pt. „Lepiej czytać, niż klikać”. Spektakl miał na celu zachęcenie uczniów do czytania książek i ograniczenia korzystania z nowoczesnych środków komunikacji tj. telefony, tablety, laptopy, ukazując mały wpływ na rozwój ich wyobraźni. Występujący aktorzy aktywnie włączyli do przedstawienia widzów. Dzieci bardzo chętnie brały udział w spektaklu. Książka przeniesie nas w świat magii i wyobraźni, a komputer tylko zabiera czas.