Closed

Kto czyta żyje wielokrotnie

Październik 29th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Październik jest ogólnopolskim miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole 28 października odbył się apel poświęcony książce i jej czytelnikowi. W uroczystości wzięła udział cała nasza szkoła a w inscenizacji brali udział uczniowie z klasy ósmej i szóstej. Odpowiedzialne za całą oprawę i scenerię były panie: Lidia Rybicka (biblioteka) Sylwia Pieńkowska (logopeda) i Beata Borawska (nauczyciel języka polskiego). Gościem specjalnym podczas całej uroczystości była pani Mariola Sobiech-dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przytułach . W tym dniu rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy czytelnicze. Pierwszy to Klasa, która wypożyczy najwięcej książek i Mistrz pięknego czytania. Finałem uroczystości było rozdanie nagród wszystkim laureatom przez panią wicedyrektor Annę Domurat. Upominki stały się motywacją do dalszego doskonalenia czytelnictwa w naszej szkole. Dodatkową atrakcją tego dnia było ukazanie się nowości książkowych w naszej bibliotece.
Nagrody przyznane w konkursie Klasa, która wypożyczy najwięcej książek

Klasa III (280 książek)
Klasa IV (95 książek)
Klasa VI (127 książek)
Uczeń , który wypożyczył najwięcej książek ,to Paweł Święcica z klasy V

Nagrody przyznane w konkursie Mistrz pięknego czytania

Lipińska Kinga klasa II
Zuzanna Święcica klasa III
Ex aequo Zuzanna Kowalewska, Paulina Góralska klasa IV
Paweł Święcica klasa V
Natalia Niebrzydowska klasa VII
Luiza Załuska klasa VIII

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Więcej…