Closed

Dzień Papieski

Październik 19th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

IMG_20191016_110148 IMG_20191016_110159

 

 

.

.

 

16 października 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie całej społeczności szkolnej z okazji 41 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę piotrową. Ksiądz Witold katecheta tej szkoły przygotował i zaprezentował najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Wyjaśnił, do czego nawiązywały słowa każdej pielgrzymki do Polski i co za tym się kryje. Młodszym dzieciom zaprezentował spotkania Karola Wojtyły z dziećmi. Nie zabrakło ulubionej oazowej pieśni Jana Pawła II, jaką była ,, Barka” młodsze dzieci z entuzjazmem i zapałem odśpiewały – ,, Taki duży, taki mały”.

Punktem kulminacyjnym spotkania była interpretacja hasła XIX Dnia Papieskie – ,,Wstańcie, chodźmy!”

Bardzo ważne jest  przypominanie młodym przyjaciołom, ale wszystkich, aby, każdego odkrywali i poznawali nauczania św. Jana Pawła II. To jemu w ogromnym stopniu zawdzięczamy zmiany, do których doszło w naszej Ojczyźnie. Niech nauka naszego rodaka i patrona będzie każdego dnia poznawana i odkrywana poczynając od najmłodszych naszych uczniów, aż do tych najstarszych, którzy swoim życiem będą dawać świadectwo ucznia Jana Pawła II.