Closed

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Wrzesień 27th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Święto Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję. W Polsce zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię i uczy myślenia. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji nasza szkoła również przyłączyła się do ,,Głośnego Czytania”. Dnia 27 września czytane były bajki Janiny Porazińskiej ,,Szewczyk Dratewka” i ,,Kozucha Kłamczucha” utwory dla klas 1-3 czytali zaproszeni goście pani Zofia Baranowska specjalista pracy socjalnej Ośrodka Pomocy Społecznej pani Elżbieta Błaszczak kierownik jednostki organizacyjnej i pani Mariola Sobiech dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Organizatorem całej akcji była biblioteka szkolna w Przytułach prowadzona przez panią Lidię Rybicką przy współpracy logopedy pani Sylwii Pieńkowskiej oraz pani Bogusławy Mieczkowskiej – nauczyciela wczesnoszkolnego.

Więcej…