Closed

NARODOWE CZYTANIE 2019

Wrzesień 15th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

DSC02723Już ósmy raz Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą zaproponowali rodakom udział we wspólnej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie. Corocznie zmieniany jest kanon arcydzieł literatury polskiej. Nasza szkoła również po raz kolejny przystąpiła do tej pięknej akcji. Została ona przeprowadzona w dniu 9 września 2019 roku. Tym razem uczniowie zmierzyli się z nowelami Elizy Orzeszkowej „ Dobra Pani” oraz Bolesława Prusa „ Katarynka”. Dzieła zostały odczytane przez uczniów klasy 8. Narodowe Czytanie pozwoliło na popularyzowanie wśród uczniów fundamentalnych w polskiej kulturze dzieł literackich oraz wzmacniane poczucia wspólnej tożsamości. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona przez Panią Lidię Rybicką oraz Panią Beatę Borawską. Piękne dekoracje służące podkreśleniu wyjątkowości wydarzenia wykonała Pani Ewa Sacha.

Więcej…