• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Closed

ŚWIĘTO SZKOŁY

Maj 31st, 2019 / / categories: Bez kategorii /

00117 maja 2019 roku po raz 17 obchodziliśmy Święto Szkoły – Dzień Patrona Jana Pawła II. Dzień wyjątkowy dla społeczności szkolnej, jak i lokalnego środowiska. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Kazimierz Ramotowski – Wójt Gminy Przytuły, ks. Tadeusz Golon – Proboszcz Parafii św. Krzyża w Przytułach, p. Krystyna Mieczkowska – Dyrektor Banku w Przytułach, p. Andrzej Ciszewski – Przewodniczący Rady Rodziców, p. Andrzej Piotrowski – Radny Powiatu Łomżyńskiego. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Koncert dla Patrona Jana Pawła II”. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali szeroką gamę tematyczną piosenek: turystyczne, dziecięce i religijne. Były również wiersze dedykowane naszemu Patronowi oraz wirtuozowska gra na akordeonie Piotra Laskowskiego. Każdy z uczniów starał się jak najpiękniej zaprezentować swoje umiejętności muzyczno – wokalne i recytatorskie. Warto w tym miejscu zacytować Świętego Augustyna „Śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc – wyraz miłości”. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń pt. „Barka”. Występom towarzyszył wielki aplauz publiczności. Koncert prowadziły uczennice kl. VIII – Weronika Kręciewska i Joanna Jaskółka. Pani Dyrektor podziękowała wychowawcom i uczniom za przygotowanie patetycznej, ale w tonacji majorowej uroczystości. Następnie wszyscy udali się ze sztandarami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na Mszę świętą do kościoła parafialnego, którą odprawił nasz katecheta – ks. Witold Gromadzki.
Jesteśmy dumni, że mamy za Patrona Szkoły Świętego Jana Pawła II.

Więcej…