• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Closed

Zaczarowany Jeleń

Maj 12th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

W dniu 29 IV 2019r. Punkt Przedszkolny , Oddział Przedszkolny oraz klasa IV SP wyjechały do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt.: „Biały Jeleń”, autorstwa Jarosława Antoniuka .
„Zaczarowany Jeleń”, jest baśnią okolicznościową , powstałą z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży.  To poruszająca historia dzielnego Rycerza zamienionego w Jelenia, dokonującego niebywałych czynów. To również próba historycznego umiejscowienia Księcia Janusza, nadającego Łomży herb i prawa miejskie. Baśń jest nacechowana regionalnie, przepełniona kulturą słowiańską, magiczną, wysnutą z fantazji autora, nierzeczywistą.
Nasi uczniowie podczas oglądania sztuki zachwycali się jej pięknem :wspaniałą scenografią, grą aktorską i muzyką, która wprowadzała niepowtarzalny nastrój.
Podczas pobytu w TL i A mieliśmy okazję być oprowadzeni po scenie oraz spotkać się z aktorami biorącymi udział w sztuce, swoje wrażenia mogliśmy upamiętnić na zdjęciach.
Klasa IV odwiedziła też balkon widokowy teatru, skąd rozlegał się wspaniały widok na miejsca okalające budynek.
Wyjazd okazał się niebywałą okazją do obcowania ze sztuką, pogłębiania wiedzy na jej temat oraz rozbudzeniem wyobraźni z chęcią ponownej wizyty w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

B. Mieczkowska

Więcej…