W kinie i papugarni

3 marca, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Dzieci z oddziału przedszkolnego „0” i klas I – III ze swoimi wychowawczyniami wybrały się 27 lutego 2019 r. do kina „Millenium” i Papugarni w Łomży. W kinie obejrzały film przygodowy pt. „Mia i biały lew”. Jest to niezwykła opowieść o przyjaźni dziewczynki o imieniu Mia i króla zwierząt – lwa. Dzieciństwo bohaterki zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby tam prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i niezwykłe białe lwiątko o imieniu Charlie. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje decyzję o sprzedaży zwierzęcia. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Na szczęście niesamowita przygoda kończy się szczęśliwie dla obojga bohaterów.
Z kina dzieci udały się do papugarni „Ara”. Dla większości była to pierwsza wizyta w tak niezwykłym, egzotycznym miejscu. Dzieciaki miały okazję poznać wesołych mieszkańców tego miejsca – kilkadziesiąt papug z różnych stron świta. Te piękne i towarzyskie ptaki siadały im na rękach, głowach i ramionach, a one je karmiły. Nie mogły nacieszyć się ich wyglądem i towarzyskością. Papugi na dobre pobratały się z dziećmi, które z żalem musiały się z nimi pożegnać. To była ciekawa i pełna wrażeń wycieczka.