W dniu 14 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży odbyło się otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród V Jubileuszowego Konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. Konkurs był zorganizowany pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Uczniowie (kl. IV – VII) wykonali piękne szopki i stroiki bożonarodzeniowe, które wyeksponowano na korytarzu szkolnym. Zastosowali w swoich pracach różnorodne materiały, ciekawą kompozycję, technikę wykonania i estetykę.
Na V Jubileuszowy Konkurs do Łomży wysłano 9 prac:
– w przedziale wiekowym klas IV-VI
szopki – Tomasza Rogowskiego kl. IV, Pawła i Zuzanny Święcica kl. IV i III;
stroiki – Tomasza Mieczkowskiego kl. VI, Julii Gadomskiej kl. VI, Klaudii Mazur kl. VI, Radosława Kaczmarczyka kl. V;
– w przedziale wiekowym klas VII – VIII
szopki – Weroniki Kotara kl. VII, Magdaleny Sierbińskiej kl. VII;
stroiki – Weroniki Kręciewskiej kl. VIII.
Komisja konkursowa przyznała I miejsce Weronice Kotara oraz wyróżnienia Magdalenie Sierbińskiej, Julii Gadomskiej i Tomaszowi Mieczkowskiemu. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział.
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Konkurs przeprowadziła p. Ewa Sacha.