Stulecie Odzyskania Niepodległości

13 listopada, 2018 / / categories: Bez kategorii /

DSC095999 listopada 2018 r. odbył się uroczysty apel poświęcony SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. Punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewano hymn państwowy. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VII wspierani przez uczniów różnych klas. Był to czas poświęcony Ojczyźnie i ludziom, którzy walczyli o jej wolność. Tegoroczne Święto Narodowe uczciliśmy bardzo szczególnie. Narratorzy opowiedzieli historię naszego państwa od czasów rozbiorów do odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzruszającym akcentem było śpiewanie znanych i lubianych pieśni z tych lat, recytacja pięknych, i wzruszających wierszy patriotycznych oraz taniec najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uroczystości towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac uczniów kl. IV-VII „ Niepodległa 1918-2018”. Setna Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to szczególne święto –święto wszystkich Polaków! Swoją obecnością zaszczycili nas licznie zgromadzeni goście.

Elżbieta Kozikowska