• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Closed

Bezpieczna droga…

Październik 10th, 2018 / / categories: Bez kategorii /

3 października br. naszą szkołę odwiedził policjant – p. Krzysztof Mikucki. Celem wizyty było policyjne działanie „Bezpieczna droga do szkoły” – czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej. Pan policjant przypomniał słuchaczom, iż od 1 września droga do szkoły i z powrotem jest stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem powinna być bezpieczna. O to – zdaniem prowadzącego – zadbać powinni policjanci, nauczyciele i rodzice. Zajęcia z policjantem były dla uczniów – zwłaszcza tych młodszych – dużą atrakcją i niewątpliwie zachęciły je do poznawania zasad ruchu drogowego. Pan policjant nie tylko omówił najważniejsze przepisy, ale udzielił dzieciom i młodzieży praktycznych porad oraz wskazał najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Na zakończenie przypomniał o noszeniu odblaskowych elementów na plecakach, ale nie jako stylowych akcesoriów, a przedmiotów, które mogą uratować życie.

m. szczuka – bagińska

Więcej…