• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Closed

Wycieczki, wycieczki…

Październik 10th, 2018 / / categories: Bez kategorii /

W czerwcu Toruń, we wrześniu Warszawa. Właśnie te miasta odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach. Było to możliwe tylko dlatego, ze szkoła uczestniczy w projekcie „Wsparcie edukacji inwestycja w przyszłość”.
Najpierw młodzież gimnazjum i młodsi koledzy zwiedzili miasto Mikołaja Kopernika, spacerując „Szlakiem Piastowskim”. Podziwiano zachowane do dziś średniowieczne mury, Stare Miasto, wnętrza Bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela. Można było sprawdzić prawa grawitacji, stając przy ścianie baszty Krzywej Wieży – niestety, nikomu nie udało się stanąć pionowo przy murze. Przed obiadem wszyscy skorzystali z wolego czasu i zakupili typową pamiątkę związaną z miastem – toruńskie pierniki.
A tymczasem po wakacjach…
Kolejny wyjazd. Tym razem stolica Polski. Tutaj uczniowie przytulskiej szkoły niezwykle aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik. Niezwykle innowacyjne miejsce stawia na promowanie i popularyzację komunikacji naukowej, w związku z tym uczniowie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Nauka poprzez zabawę wyjątkowo udzieliła się zwiedzającym – wielokrotnie korzystano z różnych urządzeń; wyjątkowo przypadła uczniom do gustu sala strachu, latający dywan, próżniowy podnośnik. Można się bawić i jednocześnie poznawać prawa nauki, czyż to nie idealna puenta podsumowująca to miejsce?
Oba wyjazdy okazały się niezwykle wartościowe, pouczające, ciekawe. Warto poznawać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, kształcić się, ubogacać, rozwijać.

m. szczuka – bagińska

Więcej…