• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Closed

NARODOWE CZYTANIE

Wrzesień 11th, 2018 / / categories: Bez kategorii /

DSC0937811 września 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach odbyła się akcja Narodowego Czytania zainicjowana przez nauczyciela polonistę – p. Dorotę Cybulską. Udział w akcji czytania fragmentów powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wzięli uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum.
Piękna dykcja czytających przeniosła słuchające dzieci, młodzież i nauczycieli w świat przedstawiony utworu, aby wraz z głównym bohaterem – Cezarym Baryką – mogli poczuć, na czym polega dojrzewanie do polskości. Na zakończenie uroczystości zabrała głos Pani Wicedyrektor i podziękowała wszystkim za udział w tak szczytnym dziele.

Więcej…