20180427_115139Z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy V, pod kierunkiem pani Małgorzaty Tomasiewicz, przygotowali montaż upamiętniający to miłe sercom Polaków wydarzenie. Poprzez scenki dramowe przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji. Przybliżyli też wizerunek ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego i słowa przysięgi złożonej przez niego. Powagi i wymowy patriotycznej przedstawieniu dodała urokliwa, wymowna dekoracja wykonana przez panią Ewę Sacha.

Następnie, w związku z 100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VI. Poprzedziły go eliminacje klasowe. Każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór poetycki. Oto reprezentanci poszczególnych klas:

klasy I – III:

kl. I: Zuzanna Święcica, Maja Gwiazdowska, Julia Mieczkowska,
kl. II: Paulina Góralska, Łucja Wądołowska, Zuzanna Kowalewska, Oliwia Zalewska,
kl. IIIa: Dominika Mikucka, Weronika Filipkowska, Julia Góralska,
kl. IIIb: Oliwia Włodkowska, Amelia Chodnicka, Paweł Święcica,

klasy IV – VI:

kl. IV: Jan Duchnowski, Martyna Modzelewska, Dawid Duchnowski, Aleksandra Gardocka,
kl. V: Anna Modzelewska, Julia Gadomska, Aleksandra Święszkowska, Wiktoria Rogowska, Tomasz Mieczkowski,
kl. VI: Luiza Załuska, Rafał Grabowski, Karol Jachimowicz.

W jury konkursu zasiedli:

pan doktor Andrzej Piotrowski,
pani Anna Domurat,
pani Agnieszka Dzierma.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

klasy I – III:

I miejsce – Oliwia Włodkowska kl. IIIb,
II miejsce – Weronika Filipkowska kl. IIIa,
III miejsce – Zuzanna Kowalewska kl. II.

Wyróżnienia:

Julia Góralska kl. IIIb,
Oliwia Zalewska kl. II,
Maja Gwiazdowska kl. I.

Klasy IV – VI:

I miejsce – Karol Jachimowicz kl. VI,
II miejsce – Aleksandra Święszkowska kl. V,
III miejsce – Anna Modzelewska kl. V (recytowała wiersz pani Henryki Łebkowskiej pochodzącej z Kubry Przebudówki).

Wyróżnienia:

Martyna Modzelewska kl. IV,
Dawid Duchnowski kl. IV,
Aleksandra Gardocka kl. IV.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – nagrody książkowe.

Konkurs uświetniły występy trzech uczennic:

Weroniki Kręciewskiej z kl VII,
Weroniki Kotara z kl VII,
Katarzyny Mikuckiej z kl. IIIa gim.

Uczennice te zdobyły wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Poezji Ziemi Łomżyńskiej.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!