mms_img-1451207888„Najchętniej stał na bramce…” – pod tym hasłem już po raz 12 w Szkole Podstawowej w Szumowie Szkolne Koło Caritas i Caritas Diecezji Łomżyńskiej zorganizowało Turniej Szkolnych Kół Caritas z Diecezji Łomżyńskiej. Ten turniej jest jakby swoistym żywym pomnikiem na cześć naszego Wielkiego Rodaka – Św. Jana Pawła II.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Szkoła Podstawowa – chłopcy: Czyżew, dziewczęta: Szumowo; Gimnazjum – chłopcy: Lachowo; dziewczęta: Przytuły. W konkursie na ułożenie najciekawszego układu tańca integracyjnego zwyciężyła drużyna ze Szkół Podstawowych z Czyżewa i Szczepankowa oraz z Gimnazjum w Ciechanowcu. Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali: Paulina Glińska ze SP w Szumowie, Dawid Dybkowski ze SP w Czyżewie, Katarzyna Mikucka z Gimnazjum w Przytułach i Joachim Bogdański z Gimnazjum w Lachowie.