100_5384

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 12.01.2017r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji, panią sierż. Karoliną Ładą.

Funkcjonariuszka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pani policjantka przypomniała uczniom o noszeniu odblasków.

Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego.

Wszystkim naszym uczniom już dzisiaj życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Joanna Wądołowska

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast