Closed

Dzień Papieski

17 października, 2016 / / categories: Bez kategorii /

jp2

Święty Jan Paweł II – papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kościele rzymskokatolickim ustanowiono Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym przypadający 16 października. Z tej okazji 17 października w naszej szkole obchodziliśmy trzydziestą ósmą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża.
O godzinie ósmej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły spotkali przy kąciku papieskim. Pani Wicedyrektor przypomniała jak wielkiego patrona mają uczniowie tej szkoły. Przybliżyła życiorys Świętego Jana Pawła II, który jest wielkim autorytetem. Przypomniała motto – ,,Musicie wymagać od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali”, które powinno towarzyszyć uczniom każdego dnia. W ciszy i skupieniu delegacja uczniów przed popiersiem świętego zapaliła znicz. Wszyscy uczniowie trwając w skupieniu włączyli się w modlitwę, poprowadzoną przez katechetkę. Trwając w modlitewnej atmosferze dziękowali Bogu za Świętego Jana Pawła II. Wypraszali za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II potrzebne łaski, błogosławieństwo i opiekę. Spotkanie upamiętniające rocznicę wyboru zakończył śpiew ulubionej pieśni papieża – ,,Barka”.

Anna Domurat


wp_20161102_009

Zmiana czcionki
Kontrast