Closed

Narodowe Czytanie

Wrzesień 25th, 2016 / / categories: Bez kategorii /

dsc_0039

W sobotę 3 września 2016r. po raz piąty odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna lektura nawiązywała do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat w związku ze 170. rocznicą urodzin i setną rocznicą śmierci pisarza.
Powieść historyczną czytano w ponad dwóch tysiącach miejsc w Polsce i za granicą. Prezydent Andrzej Duda z małżonką rozpoczęli i zakończyli tę ogólnopolską akcję w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
Nasza szkoła także corocznie włącza się w ten jakże potrzebny i promujący czytelnictwo projekt. Zgromadzeni na korytarzu ze skupieniem wysłuchali fragmentów „Quo vadis” odczytanych przez uczniów i nauczycieli.
Wyboru fragmentów dokonała p. Monika Szczuka – Bagińska.

Więcej…