Closed

Ku pokrzepieniu serc…

Sierpień 29th, 2016 / / categories: Bez kategorii /

20160620_081828

W dniach 16 maja – 1o czerwca 2016r. w Zespole Szkół w Przytułach odbywał się konkurs literacko – plastyczny pt. „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, którego organizatorem i pomysłodawcą był nauczyciel języka polskiego – p. Monika Szczuka – Bagińska. Konkurs został zorganizowany w związku z ogłoszeniem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza. Jego cel stanowiło: propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza, zachęcanie uczniów do inwencji twórczej, kształtowanie uczuć patriotycznych oraz przypomnienie chlubnych kart historii w powieściach Sienkiewicza, a także doskonalenie umiejętności korzystania z technologii informacyjnej oraz wyszukiwania informacji w różnych źródłach. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży – wzięło w nim udział 18 uczniów, którzy pisali nowe zakończenie opowiadania „Janko Muzykant”, tworzyli projekt okładki do dowolnie wybranej książki Sienkiewicza, opracowali album ciekawostek na temat życia i twórczości literackiej pisarza oraz wykonali prezentacje multimedialne związane z Laureatem Literackiej Nagrody Nobla. Nie wyłoniono zwycięzcy – wszystkie prace bowiem były na najwyższym poziomie. Dziękujemy uczestnikom za popularyzację wśród rówieśników dzieł tego genialnego polskiego pisarza.

Lp. Imię i nazwisko ucznia klasa rodzaj pracy konkursowej
1 Paulina Mocarska II Prezentacja ppt
2 Jakub Duchnowski Ib Prezentacja ppt
3 Adam Mieczkowski Ia Prezentacja ppt
4 Weronika Kręciewska V Praca plastyczna
5 Kamil Karwowski II Prezentacja ppt, album ciekawostek
6 Natalia Białobrzeska Ib Album ciekawostek
7 Magdalena Janczewka, Daria Przestrzelska VI opowiadanie
8 Julia Kozłowska VI opowiadanie
9 Aleksandra Ptak, Nikola Gwiazdowska VI opowiadanie
10 Ewelina Turska II Album ciekawostek
11 Weronika Rogowska, Katarzyna Konopka Ib Album ciekawostek
12 Katarzyna Mikucka Ia Album ciekawostek
13 Weronika Kotara V Album ciekawostek
14 Olga Mieczkowska Ib Album ciekawostek
15 Krzysztof Karwowski Ib Album ciekawostek

Monika Szczuka – Bagińska

Więcej…