Dnia 13.05.2016 roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny…- życie i działalność Generała Władysława Andersa (1892-1970) dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki i działalności gen. Władysława Andersa, rozbudzanie zainteresowania historią Polski oraz zgłębianie poczucia i postawy patriotycznej wśród młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem objęli m.in. IPN w Białymstoku, Wojewoda Podlaski, Muzeum Wojska i Marszałek Województwa Podlaskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką P. W. Wiśniewskiej wykonali prace. Jerzy Piotrowski z kl. IA zajął II miejsce w kategorii prezentacja, Ewelina Turska z kl. II zajęła III miejsce w kategorii praca plastyczna, a Paulina Śmiarowska z kl. II wyróżnienie w tej samej kategorii. Uczniowie otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy.

W. Wiśniewska
Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast